• امروز : پنج شنبه - ۱۰ خرداد - ۱۴۰۳
رئیس شورای شهر کیلان مطرح کرد؛

جزئیات تعجب‌برانگیز از پرونده واگذاری‌ها در شهر کیلان/ از ماجرای عدم امضای شورای شهر تا ورود مدعی‌العموم به پرونده پروژه واگذاری‌ها

  • کد خبر : 924
  • 25 مرداد 1402 - 21:10
جزئیات تعجب‌برانگیز از پرونده واگذاری‌ها در شهر کیلان/ از ماجرای عدم امضای شورای شهر تا ورود مدعی‌العموم به پرونده پروژه واگذاری‌ها
رئیس شورای اسلامی شهر کیلان جزئیات تعجب‌برانگیز از پروژه واگذاری‌ها در این شهر را تشریح کرد.

پیمان آقاجان‌احمدی، رئیس شورای اسلامی شهر کیلان در گفت‌وگو با خبرنگار کیلان نیوز پیرو مسائل مطرح شده در خصوص موضوع خودداری شورای اسلامی شهر کیلان از درج امضاء در رابطه با پروژه بهارستان گفت: تلاشی دو ساله و شبانه‌روزی به منظور تعیین تکلیف واگذاری‌های ملکی سنوات قبل در شهر کیلان صورت گرفته که دستیابی به اسنادی مهم در رابطه با پروژه بهارستان در بهمن ماه سال قبل را می‌توان یکی از نتایج مهم آن دانست.

وی افزود: اسناد و مدار‌کی که وضعیت را کاملاً تغییر داده و از بی‌نهایت بودن میزان برخی کم کاری‌ها یا شیطنت‌ها در گذشته حکایت دارند؛ این اسناد حکایت از واگذاری دو پلاک ثبتی به شهرداری کیلان در حدود سه دهه قبل دارد، املاکی که بر اساس مکاتبات مسئولان وقت اداره مسکن و شهرسازی فاقد هرگونه استفاده بهینه برای آن سازمان معرفی و بعد جهت امر مسکن با طی روند قانونی به شهرداری کیلان واگذار و تسطیح و آماده‌سازی به عنوان وظیفه ابتدایی شهرداری در نظر گرفته شده است.

راه و شهرسازی به جای تشکر، مانع اقدامات شد/ مشاور طرح تفصیلی املاک دارای تفکیک قانونی را فضای سبز تعریف کرد!

رئیس شورای اسلامی شهر کیلان گفت: با آغاز عملیات جهت تسطیح توسط شهرداری فردی با ادعای مالکیت به عنوان معارض ورود و حتی دست به تخریب ادوات شهرداری می‌زند و درخواست‌های شهرداری از مسکن و شهر سازی به عنوان واگذار‌کننده جهت تعیین تکلیف معارضان بدون پاسخ مانده و پس از طی مراحل قضایی تداخل به میزان حدود ۱۵ هزار متر تایید می‌شود.

آقاجان‌احمدی تصریح کرد: در همان شرایط موضوع تفکیکی املاک واگذار شده در دفتر فنی استانداری تهران مطرح و پس از تاُیید و تصویب در دفتر فنی و کمیسیون مغایرت‌های غیر اساسی‌، نقشه تفکیکی توسط استاندار محترم وقت امضاء و جهت اجرا به شهرداری کیلان ابلاغ شد، اما به دلایل نامشخص توجهی به آن نشده است.

وی بیان کرد: از طرفی شهرداری جهت پاسخگویی به تعهدات ایجاد شده و با توجه به عدم پاسخگویی واگذارنده، با صرف مبلغی قابل توجه اقدام به خرید بخشی نزدیک به سه دانگ از املاک معارضان نموده و پس از آن اداره راه و شهرسازی به جای تشکر از شهرداری بابت رفع معارض به جای او متاسفانه مانع اقدامات حتی به میزان خریداری شده توسط شهرداری شده و در اقدامی عجیب‌تر مشاور طرح تفصیلی املاک دارای تفکیک قانونی را فضای سبز تعریف نموده و به دلایل نامعلوم مدیریت وقت شهر هیچگونه تلاشی جهت احقاق حقوق خود و شهروندانش نداشته است.

مکاتبات متعدد شورای شهر بی‌پاسخ ماند/ اداره شهرسازی درخواستی برای امضای شورای شهر نکرده/ هیچ وجهی در دوره ششم دریافت نشده است

رئیس شورای اسلامی شهر کیلان ادامه داد: پس از دستیابی به مدارک و انجام کارشناسی، موارد به اداره راه و شهرسازی ارائه گردید که صحت همگی توسط ایشان تایید شد، اما علیرغم آن هیچ گام روبه جلویی برنداشته و از ابتدای سال جاری مکاتبات متعدد این شورای اسلامی را به طور کامل بی‌پاسخ گذاشته‌اند.

آقاجان‌احمدی خاطرنشان کرد: حتی پس از آنکه نقشه کارشناسی تهیه شده از سوی مدیریت شهری کیلان توسط احدی از افراد شهرک بهارستان به این شورا واصل و عنوان شد اداره راه و شهرسازی درج امضاء ریاست شورا را جهت ادامه روند قانونی لازم دانسته و به دلایل متعددی که در خصوص این امضاء وجود داشت، طی نامه شماره ۴۶۸ مورخ ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ در رابطه با صحت و سقم الزام به درج مهر و امضاء از اداره راه و شهرسازی استعلام گردید که ریاست محترم آن اداره ضمن ابراز تعجب به طور کامل آن را رد کرده و اظهار داشته که هرگز چنین درخواستی نکرده‌اند.

وی افزود: به عبارتی موضوع امضاء که برخی آن را در چند ماه قبل مانع عنوان کرده‌اند، بنابر اظهار نظر مهندس همتی هرگز از سوی ایشان درخواست نشده است که البته امیدواریم از ابتدا به عنوان عاملی برای تغییر جهت نظر اهالی محترم شهرک بهارستان به اشتباه به سمت شورای شهر که بیشترین نقش در بازگشایی قفل چند ساله مشکلات را داشته مطرح نشده باشد که این موضوع به طور مفصل در ملاقات‌های مکرر برای اهالی محترم شهرک بهارستان که میهمان شورای شهر بودند، توضیح داده شده است.

رئیس شورای اسلامی شهر گفت: لازم به ذکر است نقشه‌های حاضر شده برای همه واگذاری‌ها و همچنین اقدامات دیگر همچون اخذ نظریه کارشناسی رسمی بر اساس تصمیم و با هزینه مدیریت شهری کیلان انجام شده است و امکان دارد در سنوات قبل افراد دارای قطعه جهت اخذ پروانه دیوارکشی عوارض قانونی به شهرداری پرداخت کرده باشند، اما اطمینان داریم در دوره ششم مدیریت شهری حتی یک ریال هم از اهالی آن شهرک یا در سایر واگذاری‌ها دریافت نشده است.

شرایط پرونده‌های واگذاری در کیلان متفاوت است/ تعیین تکلیف قانونی واگذاری برای مدیریت شهری اهمیت زیادی دارد

پیمان آقاجان احمدی ضمن اشاره به اهمیت زیادی که تعیین تکلیف قانونی واگذاری برای این دوره مدیریت شهری دارد، گفت: هر نوع همکاری از سوی مدیریت شهری کیلان در جهت بازگشایی گره این مشکلات به روز انجام می‌شود و چنانچه امضاء مورد نظر لازم و یا درخواست شده بود، حتماً مورد توجه قرار می‌گرفت.

وی شرایط هر یک از واگذاری‌ها با دیگری را متفاوت دانست و افزود: هر کدام از واگذاری‌ها روند متفاوتی را طی کرده و شرایط منحصر به خود را دارند، بنابراین نحوه پیگیری‌ها هم کاملاً متفاوت است و پیگیری همه موارد با تعریف برنامه لازم در جریان است.

در پروژه بهارستان به حقوق شهر و شهروندان خسارت وارد شده است/ راه و شهرسازی بدون فوت وقت به تعهدات خود عمل کند

رئیس شورای اسلامی شهر کیلان گفت: پروژه بهارستان پروژه‌ای است که در آن به شدت به حقوق شهر و شهروندان کیلان خسارت وارد شده و به دلیل عدم وجود مدارک، این مسائل مغفول بودند، اما با عنایت به دستیابی ما به مدارک مرتبط می‌بایست به فوریت وضعیت این پروژه مشخص و مردمی که در سنوات قبل معطل مانده‌اند، از بلاتکلیفی خارج شوند.

آقاجان‌احمدی تأکید کرد: لزوم انجام این اقدامات در حداقل زمان ممکن با مراجعات و مکاتبات متعدد به اداره راه و شهرسازی اعلام و توقع داریم بدون فوت وقت به تعهدات خود عمل کنند.

وی گفت: شرایط امروز با گذشته تفاوت قابل توجهی دارد و فرماندار محترم شهرستان به شدت بر رفع مشکلات مردم تاُکید دارند و این مهم در نحوه پیگیری همه ادارات تاُثیرات لازم را دارد.

ورود مدعی‌العموم به پرونده پروژه واگذاری‌ها در کیلان/ پیگیری‌ها تا تعیین تکلیف نهایی ادامه خواهد داشت

رئیس شورای اسلامی شهر کیلان در ادامه اظهار داشت: از سویی، دادستان محترم شهرستان با توجه به اهمیت موضوع و به منظور رفع مشکلات با جدیت تمام و اشراف کامل به مسائل به موضوع ورود نموده‌اند که این حضور ارزشمند امکان هرگونه کم کاری و بی توجهی را منتفی خواهد ساخت.

آقاجان‌احمدی تصریح کرد: بنابراین ضمن پوزش از عزیزانی که در سالیان قبل به نوعی دچار این مشکلات بوده‌اند به ایشان اطمینان می‌دهیم که پیگیری مسئله واگذاری‌های ملکی سنوات قبل شهر کیلان و تعیین تکلیف قانونی همه موارد آن به همت مسئولان وارد فاز جدیدی شده و پیگیری تا تعیین تکلیف نهایی با جدیت تمام ادامه خواهد داشت.

وی اضافه کرد: عزیزان مرتبط می‌توانند از طریق شورای اسلامی شهر کیلان اخبار پیگیری‌ها و اقدامات را کسب نمایند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://kilannews.ir/?p=924

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.