آخرین اخبار:
خانه / شهرکیلان و حومه / حوادث / وقوع سیل در روستاهای ویرانه و دوآب دماوند/ خسارت به 4 خودروی سواری، 4 منزل مسکونی و زمین‌های زراعی/ وقوع سیل در روستای ویرانه تلفات جانی نداشت

وقوع سیل در روستاهای ویرانه و دوآب دماوند/ خسارت به 4 خودروی سواری، 4 منزل مسکونی و زمین‌های زراعی/ وقوع سیل در روستای ویرانه تلفات جانی نداشت

رئیس ستاد مدیریت بحران شهرستان دماوند از خسارت سیل به چهار خودروی سواری، چهار منزل مسکونی و زمین‌های زراعی روستای ویرانه خبر داد و گفت: شبکه‌های آب و برق این روستا بر اثر وقوع سیل آسیب دیده است.

13940521000546_PhotoA

به گزارش پایگاه خبری کیلان نیوز، ناصر محمودی‌فرد با اشاره به بارش شدید باران در مناطق جنوب شرقی شهرستان دماوند اظهار کرد: بر اثر بارش شدید باران، وقوع سیل در روستاهای دوآب و ویرانه گزارش شده است.

وی افزود: در این زمینه، نیروهای ستاد مدیریت بحران شهرستان دماوند در حالت آماده‌باش قرار گرفتند و کارشناسان مربوطه به محل این دو روستا برای بررسی وقوع سیلاب و میزان خسارت اعزام شده‌اند.

فرماندار شهرستان دماوند تصریح کرد: گزارش‌هایی از خسارت‌های وارده در روستاهای ویرانه و دوآب به ما ارائه شده است که پس از بررسی کارشناسان میزان آن اعلام خواهد شد.

هواشناسی استان تهران در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: با تداوم شرایط ناپایدار جوی طی روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه در سطح استان تهران به‌ویژه شهرهای فیروزکوه، دماوند، آبعلی و لواسانات رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی پیش‌بینی‌ می‌شود.

در ادامه این اطلاعیه آمده است: با وقوع این وضع به‌ویژه در شهرهای جنوبی استان تهران شامل رباط‌کریم، شهریار و ورامین همراه با گرد و خاک خواهد بود.

در ادامه این اطلاعیه توصیه شده است: شهروندان تهرانی برای جلوگیری از خطرات احتمالی رعد و برق و طغیان مسیل‌ها و رودخانه‌ها در مناطق کوهستانی و همچنین کاهش کیفیت هوا و دید افقی تمهیدات لازم را برای این مدت اتخاذ کنند.

*خسارت سیل به 4 خودروی سواری، 4 منزل مسکونی و زمین‌های زراعی در روستای ویرانه/شبکه‌های آب و برق آسیب دیدند

محمودی‌فرد در ادامه در خصوص وقوع سیل در روستاهای ویرانه و دوآب واقع در جنوب شرقی شهرستان دماوند و در مرز استان‌های تهران و سمنان اظهار داشت: به خاطر بارش شدید باران، آب در پشت آب‌بندی جمع و سپس به سمت روستای ویرانه سرازیر شده است.

وی با اشاره به خسارت‌های وارده افزود: بر اثر جاری شدن سیلاب، شبکه‌های برق و آب آشامیدنی آسیب می‌بینند که هم‌اکنون شرکت توزیع برق و شرکت آب و فاضلاب روستایی در حال بهسازی خسارت‌های وارده هستند.

فرماندار شهرستان دماوند اضافه کرد: همچنین به چهار منزل مسکونی، چهار خودروی سواری و مقداری از زمین‌های زراعی روستای ویرانه خسارت وارد شد و در این زمینه، راه‌های روستایی خسارت جدی ندیدند و خوشبختانه تلفات جانی نیز وجود نداشت.

محمودی‌فرد با اشاره به اینکه تا پایان امروز شبکه‌های آب و برق روستای ویرانه وصل خواهد شد، گفت: همه دستگاه‌های مربوطه در این روستا حضور دارند و مشغول به ترمیم و بهسازی خسارت‌های وارده هستند.

*وقوع سیل در روستای ویرانه تلفات جانی نداشت

حسین فارابی نیز در خصوص وقوع سیل در روستاهای ویرانه و دوآب واقع در جنوب شرقی شهرستان دماوند و در مرز استان‌های تهران و سمنان اظهار داشت: ساعت 16 امروز از وقوع سیل در این دو روستا به ما اطلاع دادند.

وی افزود: در این زمینه، دو خودروی نجات به همراه هشت نیروی کادر و داوطلب جمعیت هلال احمر شهرستان دماوند به محل وقوع سیلاب اعزام شوند.

مسئول امداد و نجات جمعیت هلال احمر شهرستان دماوند تصریح کرد: پس از بررسی‌های صورت گرفته، متوجه شدیم که آب به خاطر بارش شدید باران در پشت آب‌بندی جمع و سپس به سمت روستای ویرانه سرازیر شده است.

فارابی با بیان اینکه خوشبختانه خسارتی به مسیرهای روستایی وارد نشد، گفت: در این خصوص، تنها به چهار خودرو و مقداری از زمین‌های زراعی خسارت وارد می‌شود و تلفات جانی نیز وجود نداشت.

وی بیان کرد: به خاطر محدود بودن میزان سیل، نیازی به فعالیت و عملیات نیروهای امداد و نجات جمعیت هلال احمر شهرستان دماوند نشد.

 از بعد از ظهر امروز بارش باران به صورت پراکنده در نقاط مختلف شهرستان دماوند آغاز شده است که بر همین اساس سیلابی در روستاهای ویرانه جاری شد.

روستاهای ویرانه و دوآب در 18 کیلومتری شهر کیلان و در مرز بین استان‌های تهران و سمنان واقع شده است و در اطراف این دو روستا، معادن زیادی قرار دارد.

منبع: فارس

انتهای پیام/م

دیدگاهتان را ثبت کنید

theme