آخرین اخبار:
خانه / شهر آبسرد / مانور بزرگ امداد و نجات در آبسرد برگزار شد/ جهانشاهی: انجام اقدامات مؤثر در بخش پدافند غیرعامل تهدیدها را به صفر می‌رساند

مانور بزرگ امداد و نجات در آبسرد برگزار شد/ جهانشاهی: انجام اقدامات مؤثر در بخش پدافند غیرعامل تهدیدها را به صفر می‌رساند

مانور بزرگ شهری با حضور دستگاه‌های امداد و نجات و خدمات رسان در شهر آبسرد برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری کیلان نیوز به نقل از فارس، ظهر امروز با حضور دستگاه‌های امداد و نجات و خدمات‌رسان مانور بزرگ امداد و نجات با عنوان مانور شهری در آبسرد برگزار شد.

در این مانور آتش‌نشانی، شهرداری، جمعیت هلال‌احمر، تیم‌های امدادی گاز، آب و برق، اورژانس، نیروی انتظامی و دیگر دستگاه‌ها حضور داشتند.

مانور بزرگ شهری با حضور دستگاه‌های امداد و نجات و خدمات رسان در شهر آبسرد برگزار شد.

فرماندار، معاون سیاسی انتظامی فرماندار دماوند، مسؤول مدیریت بحران فرمانداری، سرپرست جمعیت هلال‌احمر، رئیس اورژانس شهرستان دماوند، شهردار، اعضای شورای آبسرد و دیگر مسؤولان از نزدیک از این مانور بازدید کردند و شاهد فعالیت دستگاه‌های امداد و نجات و خدمات‌رسان بودند.

به گزارش فارس، در این مانور پس از انفجار که توسط حوزه مقاومت بسیج آبسرد انجام شد، تیم‌های امدادی گاز، آب و برق برای قطع دستگاه‌ها وارد سایت مانور شدند تا حوادث بزرگ‌تر رخ ندهد.

در ادامه تیم‌های آتش‌نشانی آبسرد کار خود را آغاز کردند و مکان‌هایی که دچار حریق شد را کنترل و اطفا کردند.

انجام اقدامات مؤثر در بخش پدافند غیرعامل تهدیدها را به صفر می‌رساند

شاهرخ جهانشاهی اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین بحث‌هایی که در پدافند غیرعامل مطرح می‌شود، تهدید است؛ تهدیدی که انسان‌ساخت هستند و هر روز هم در حال تغییر است.

معاون سیاسی انتظامی فرمانداری شهرستان دماوند ادامه داد: ما دو نوع تهدیدات و بلایا داریم که طبیعی و غیرطبیعی یا همان دست‌ساخت انسان‌ها محسوب می‌شود و باعث از بین رفتن خود انسان و طبیعت می‌شود.

جهانشاهی گفت: با پیشرفت فناوری تهدیدها هر روز در حال تغییر هستند که این تهدیدها از زیستی تا سایبری و… است که باید اقدامات خوبی را در این زمینه‌ها انجام دهیم.

وی افزود: اقدامات خوبی در بخش پدافند غیرعامل برای پیش‌بینی و پیش‌گیری حوادث و تهدیدها می‌تواند برای جامعه انسانی و زیرساخت‌های حیات انجام شود تا تهدیدها را به صفر برسانیم.

معاون سیاسی انتظامی فرماندار شهرستان دماوند با بیان اینکه در شهرستان دماوند هم برنامه‌های متعددی برگزار شد، ادامه داد: مانورها و همایش‌های مختلف در زمینه پدافند غیرعامل در روزهای گذشته در مدارس شهرستان و امروز هم در شهر آبسرد برگزار شد.

وی ادامه داد: برگزاری این مانورها به‌منظور آمادگی برای مواجهه با تهدیدات و خطراتی است که می‌تواند یک جامعه انسانی را به خطر بیاندازد.

انتهای پیام/

تیم‌های عملیاتی جمعیت هلال‌احمر شهرستان دماوند فعالیت خود را آغاز کردند؛ تیم‌های امداد و نجات کوهستان و نجات از ارتفاع مصدومان گرفتارشده در طبقات را به‌صورت تیرول و راپل به سطح زمین هدایت کردند و تیم نجات آوار پس از استفاده از ست‌های پنوماتیک مصدومان فرضی را رهاسازی کردند و با کمک اورژانس پس از اقدام های اولیه توسط آمبولانس فوریت‌های پزشکی به مراکز درمانی انتقال دادند.

نیروی انتظامی دزدان فرضی که در حوادث طبیعی و غیرطبیعی دزدی‌ها صورت می‌گیرد را با سرعت عمل خود دستگیر و روانه بازداشت گاه کردند.

در پایان هم خودروهای شهرداری آبسرد برای جمع‌آوری آوارها وارد سایت شد و عملیات خود را انجام دادند.

برگزاری مانور و رزمایش باعث افزایش توانمندی‌ها می‌شود

سیدمحمد رفیعی‌طباطبایی اظهار داشت: برگزاری چنین رزمایش‌هایی سبب آمادگی و افزایش هوشیاری و توان‌افزایی و انسجام دستگاه‌های امدادی و خدماتی در برابر حوادث می‌شود.

وی ادامه داد: پدافند غیرعامل درواقع افزایش توانمندی‌ها و مقابله با پدیده‌هایی است که با تمرین و برگزاری چنین مانورها و رزمایش‌هایی باعث خواهیم شد، خسارات واقعی را کاهش دهیم.

شهردار آبسرد در خصوص برگزاری مانور امداد و نجات که با حضور فرماندار شهرستان دماوند و دیگر مسؤولان برگزار شد، تصریح کرد: برای برگزاری این مانور جلسات متعددی برگزار و قرار شد با حضور تمام دستگاه‌های امدادی و خدماتی یک مانور بزرگ امداد و نجات را در آبسرد برگزار کنیم که با هماهنگی‌های صورت گرفته این مانور در منطقه مسکن مهر آبسرد برگزار شد.

وی ادامه داد: دستگاه‌های اجرایی مانند ناجا، خدماتی از قبیل آب و برق و گاز، امدادرسان مانند آتش‌نشانی، هلال‌احمر، اورژانس و همه تعاملات بسیار خوبی با ستاد مدیریت بحران آبسرد تعامل خوبی داشتند و یک سناریو که آماده‌ شده بود را به‌خوبی اجرا کنیم که از همین‌جا از زحمات همه ارگان‌ها قدردانی می‌کنم.

رفیعی‌طباطبایی در خصوص خریداری آمبولانس جدید شهرداری آبسرد بیان کرد: به دلیل خدمات‌رسانی بیشتر برای شهروندان آبسرد یک دستگاه آمبولانس با تجهیزات کامل خریداری شد و قرار بود این آمبولانس را تحویل شبکه بهداشت و درمان شهرستان دماوند دهیم.

وی افزود: اما با توجه به اقداماتی که انجام شد و بررسی‌های لازم، مشخص شد این آمبولانس شاید از شهر آبسرد خارج شود که در خود شهر نیاز مبرم به آن داشتیم و شاید با این کار منافع وجود این آمبولانس شامل حال شهروندان آبسرد نشود و در مکان دیگری از شهرستان استفاده شود.

رفیعی‌طباطبایی اضافه کرد: با درایت فرماندار شهرستان دماوند تفاهم‌نامه‌ای با مدیریت شبکه بهداشت و درمان تنظیم و قرار شد این آمبولانس در اختیار شبکه بهداشت و درمان قرار گیرد اما با شرایط خاص خود که اصلی‌ترین آن این آمبولانس در درجه نخست به شهروندان آبسردی خدمات خود را ارائه دهد؛ مجموعه شهرداری رضایت دارد تا اگر در نقطه‌ای دیگر از شهرستان هم‌وطنان نیازمند کمک باشند از خدمات این آمبولانس استفاده کنند.

شهردار آبسرد در خصوص وضع بهداشت در آبسرد خاطرنشان کرد: کارکنان شبکه بهداشت و درمان شهرستان دماوند زحمات زیادی را در این راستا کشیده‌اند؛ اما می‌توان با افزایش امکانات مشکلاتی که در شهر وجود دارد را رفع کرد.

وی ادامه داد: مردم آبسرد به دلیل وجود اتباع خارجی که از مرزها وارد کشور شده‌اند و رفت‌وآمد زیادی در شهر آبسرد دارند، دچار بیماری‌های مسری هستند که شاهد هستیم در خیلی از نقاط کشور این بیماری‌ها ریشه‌کن شده و برای ما تأسف‌آور است که این مشکلات هنوز در آبسرد وجود دارد که رفع این مسائل عزم ملی می‌خواهد و اداره‌های مربوطه باید ورود پیدا کنند و اگر این مشکل رفع شود، بسیاری از مشکلات دیگر برطرف خواهد شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را ثبت کنید

theme