آخرین اخبار:
خانه / اتاق خبر / شناسایی شهید دماوندی پس از ۳۱ سال گمنامی/ جزئیات شناسایی پیکر مطهر شهید پرویز قرایی+ زندگی‌نامه

شناسایی شهید دماوندی پس از ۳۱ سال گمنامی/ جزئیات شناسایی پیکر مطهر شهید پرویز قرایی+ زندگی‌نامه

پیکر مطهر شهید مفقودالاثر پرویز قرائی از اهالی روستای گلدشت پایین شهر دماوند پس از ۳۱ سال گمنامی شناسایی شد.

به گزارش کیلان نیوز، شهید پرویز قرائی از اهالی روستای کالدشت پایین شهرستان دماوند بود که پیکر این شهید ۳۱ سال مفقود بوده است.

شهید قرائی متولد سال ۱۳۳۶ و متاهل بوده که در تاریخ ۸ فروردین ۱۳۶۵ در عملیات والفجر ۹ در منطقه سلیمانیه به شهادت رسید؛ پیکر این شهید بزرگوار حدود هشت ماه پیش تفحص شده که مورد آزمایش DNA قرار گرفت و حدود ۱۰ روز پیش شناسایی شد.

پس از پیروزی انقلاب اسلامی و آغاز جنگ تحمیلی دفاع از اسلام و انقلاب را بر خود واجب دانسته و حضور چشمگیری در جبهه های غرب و جنوب داشتند و به عنوان یک بسیجی پیرو ولایت، آماده و گوش به فرمان رهبر انقلاب بودند.

شجاعت شهید قرائی طبق گفته هم‌رزمان ایشان زبان‌زد همه بوده که این شجاعت باعث می‌شد تا وی تنها کسی باشد که در ارتفاعات منطقه سلیمانیه به دفاع از مرزها می‌پرداخت.

در خصوص وضعیت فعلی خانواده شهید قرائی، این شهید دارای یک خواهر و برادر است و پدر و مادر ایشان فوت کرده‌اند؛ این شهید بزرگوار در سال‌های دفاع مقدس به دلیل اینکه بیشتر بتواند در جبهه‌ها حضور پیدا کند از شهرستان دماوند مهاجرت کرده و در شهر کرمانشاه سکونت داشت.

برخی از خصوصیات شهید پرویز قرایی مطیع محض رهبر انقلاب حضرت امام خمینی (ره)، پیروز در جهاد اکبر، شهادت طلب و پیروز در جهاد اصغر، شجاعتی مثال زدنی، صبر ومقاومت در رسیدن به هدف بوده است.

رشد و کمال و بصیرت در مسائل سیاسی وفرهنگی، مهربان و با محبت با خانواده و دوستان و میهمان مخصوصا نسبت به کودکان، سازش ناپذیر با دشمن، قاطع و جدی در امور از دیگر خصوصیات این شهید عنوان شده است.

مراسم وداع با پیکر یک شهید گمنام سه‌شنبه از ساعت ۱۶ و ۳۰ دقیقه عصر در حسینیه سپاه ناحیه دماوند و مراسم دیگر بعد از نماز مغرب و عشا در مسجد جامع دماوند برگزار خواهد شد.

مراسم تشییع پیکر این شهید نیز در روز چهارشنبه از میدان امام خمینی شهر دماوند به سمت میدان ۱۷ شهریور برگزار خواهد شد؛ پیکر شهید قرائی در روستای شلمبه دماوند آرام خواهد گرفت.

انتهای پیام/س

theme