آخرین اخبار:
خانه / اتاق خبر / سلفی با موگرینی از خودباختگی نشان دارد/ اقتدار و صلابت در نگاه شهید حججی موج می‌زند

سلفی با موگرینی از خودباختگی نشان دارد/ اقتدار و صلابت در نگاه شهید حججی موج می‌زند

امام جمعه دماوند گفت: انداختن عکس سلفی با موگرینی نشان از خودباختگی دارد؛ در حالی که اقتدار و صلابت در نگاه شهید حججی از تصویر منتشرشده داعش موج می‌زند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین کاظم فتاح‌دماوندی ظهر امروز در خطبه‌های آیین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته مرکز دماوند، با اشاره به نامگذاری روز مقاومت اسلامی اظهار کرد: بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی، ۲۳ مردادماه سالگرد پیروزی مقاومت ۳۳ روزه حزب‌الله لبنان برابر رژیم صهیونیستی به عنوان روز مقاومت نام‌گذاری شده است.

وی ادامه داد: این جنگ بر اساس یک نقشه جامع که توسط آمریکا، انگلیس، فرانسه، رژیم صهیونیستی، مصر، اردن، لبنان و عربستان طراحی شده بود، اجرا شد.

امام جمعه دماوند گفت: در همان هفته نخست، ارتش رژیم صهیونیستی که توانایی جنگیدن با حزب‌الله را نداشت، مایل بود تا پایان جنگ اعلام شود؛ اما آمریکا اصرار کرد که این رژیم چیزی را به دست آورد و سپس آتش‌بس اعلام کند.

فتاح‌دماوندی تصریح کرد: در این زمینه، جنگ تا سه هفته دیگه ادامه پیدا کرد؛ اما در نهایت تسلیم شدند و قطعنامه شورای امنیت در پایان جنگ ۳۳ روزه صادر شد که شباهت زیادی به قطعنامه جنگ ایران و عراق داشت.

وی بیان کرد: وقتی جنگ تمام شد، دو طرف در وضع کاملاً متفاوت قرار داشتند؛ صهیونیست‌ها به شکست سنگین خود اذعان کردند؛ اما آمریکا اعلام کرد که هیچ کسی پیروز نشده است.

امام جمعه دماوند خاطرنشان کرد: در پایان جنگ، شکست‌ناپذیری و اقتدار نیروی هوایی ارتش رژیم صهیونیستی و قدرت اطلاعاتی موساد زیر سؤال رفت و و حمایت سیاسی عرب و اعراب از تلاویو کم‌اثر شد و ثبات قبل از جنگ جای خود را به بی‌ثباتی داد.

فتاح‌دماوندی افزود: حزب‌الله لبنان با حمایت افکار عمومی جهانیان و اینکه یک نهضت آزادی‌بخش است، مقاومت را در سرلوحه کار خود قرار داد؛ حزب‌الله مبارزه و دفاع خود را مردمی کرد و نیز استقلال عمل داشت و اسرار خود را حفظ و پنهان کرد.

وی با بیان اینکه حزب‌الله به درستی راه اعتماد راسخ داشت، گفت: او به این اعتماد داشت که چه پیروز شود و چه شهادت نصیبش شود، پیروز است؛ پیروزی جنگ ۳۳ روزه لبنان علیه رژیم صهونیستی مدیون تفکر شیعه و اعتماد به وعده‌های الهی در حمایت از مظلوم بود.

امام جمعه دماوند تصریح کرد: حزب‌الله با تفکر سازش همزیستی با اشغال‌گر و ظالم مبارزه کرد و هیچ‌گاه از مبارزه مأیوس نشد و از همه مهم‌تر، فریب وعده‌های دشمن را نخورد.

فتاح‌دماوندی با اشاره به اینکه استقامت تنها راه پیروزی حزب‌الله بود، بیان کرد: مقام معظم رهبری فرمودند که حادثه لبنان درسی به همه مسلمانان داد و همه به چشم دیدند و تجربه کردند که راه پیروز شدن و راه نجات جز مقاومت مقابل زورگویان و متجاوزگران نیست.

وی اظهار داشت: در هفته گذشته، مراسم تحلیف ریاست جمهوری در مجلس شورای اسلامی برگزار شد و هیأت‌های خارجی با جمعیت پرشماری در این مراسم شرکت کردند.

امام جمعه دماوند تصریح کرد: ۹۰ هیأت خارجی در شرایطی که آمریکا مادر تحریم‌ها را علیه ایران وضع کرده است، به ایران آمدند تا اعتبار بین‌المللی و اقتدار و عزت ایران را مشاهده کنند؛ آن‌ها آمدند تا در بازگشت به کشورشان به مردم و مسؤولان خود بگویند که ایران یک کشور مردم‌سالار است و بر اساس انتخابات در سایت ولایت فقیه و با تنفیذ حکم رئیس جمهور در مجلس امن کار رئیس‌جمهور آغاز شده است.

فتاح‌دماوندی بیان کرد: از ۹۰ کشور جهان به مجلسی آمدند که چندی پیش چهار تروریست در آن قصد ایجاد ناامنی داشتند؛ اینجاست که باید از کوشش‌های قرارگاه ثارالله در تأمین امنیت مراسم روز تحلیف قدردانی کنیم و به امنیت و عزت و استقلال خود ببالیم و این مرهون زحمات سپاه و اطلاعات و نیروهای انتظامی و امنیتی ماست.

وی افزود: البته این مراسم حاشیه‌هایی هم داشت که از جمله آن، عکس سلفی با موگرینی بود که این موضوع به سلفی حقارت معروف شد؛ عکس گرفتن به هر قیمت و در هر موقعیت نشان از خود باختگی و پستی نفس و عزتمند نبودن آن دارد.

امام جمعه گفت: ما نمایندگانی می‌خواهیم که از حقوق مردم ایران در جهان دفاع کند و ای کاش چند نفر از نمایندگان به جای گرفتن عکس تحقیرآمیز با نماینده عالی اتحادیه اروپا از او می‌پرسیدند که نتیجه برجام چی شد و حقوق ملت و رفع تحریم‌ها را از آن طلب می‌کردند.

فتاح‌دماوندی تصریح کرد: انتشار این عکس در ایران و جهان بازتاب‌هایی هم داشت که هر انسان آزاده‌ای آن را مایه عبرت و تأسف می‌داند؛ اما در کنار این عکس در همین روزها یک عکس دیگر هم منتشر شد که به تصویر عزت و مقاومت و بصیرت و شهادت معروف شد.

وی بیان کرد: عکسی که داعش از شهید محسن حججی، جوان مؤمن و مجاهد ایرانی منتشر کرد؛ داعش قصد داشت با این عکس ما را تحقیر کند، اما خودش تحقیر شد؛ چون مردم تفاوت نگاه شهید را با نگاه داعشی پست در چشمان آن‌ها دیدند.

امام جمعه دماوند اضافه کرد: در نگاه شهید حججی عزت و صلابت و اقتدار و در نگاه داعش وحشت و حیرت و ترس موج می‌زند؛ داعش خنجر به دست این شهید را در حالت ایستاده نگه داشته و می‌خواهد بگوید که تا دقایقی بعد سر او را جدا خواهد کرد، اما آن شهید بزرگوار می‌گوید که در حال بازخوانی و یادآوری صحنه عاشورا و کربلا هستم.

منبع: فارس

انتهای پیام/

theme