آخرین اخبار:
خانه / شهرکیلان و حومه / روایت دردهای درویشی که شب‌ها مقابل مسجد کوهان شهر کیلان می‌خوابد/ چشمان اشک‌بار انتظار یاری در شب غدیر را می‌کشد+ فیلم

روایت دردهای درویشی که شب‌ها مقابل مسجد کوهان شهر کیلان می‌خوابد/ چشمان اشک‌بار انتظار یاری در شب غدیر را می‌کشد+ فیلم

دردهای درویشی که شب‌ها مقابل محله کوهان شهر کیلان می‌خوابد و در شب عید سعید غدیر، چشمان اشک‌بارش انتظار یاری را می‌کشد در فیلمی روایت می‌شود.

به گزارش کیلان نیوز، درویشی شب‌ها مقابل محله کوهان شهر کیلان می‌خوابد و در شب عید سعید غدیر، چشمان اشک‌بارش انتظار یاری را می‌کشد.

به خودمان بیایم و نگذاریم که ابلیس بر گرسنگی فرزند آدم بخندد؛ حتی به فکر شیطان هم خطور نمی‌کرد که روزی فرزند آدم برای زنده ماندن تقلا کند، نه برای زندگی!

امام موسی کاظم فرمودند: «همانا خداوند در زمین بندگانی است که برای رفع نیازهای مردم می‌کوشند؛ اینان در روز قیامت ازعذاب، در امان هستند» و امام خمینی (ره) نیز فرمودند: «گمان نمی‌کنم عبادتی بالاتر از خدمت به محرومین وجود داشته باشد».

سرما به صورتش سیلی زده بود، دست‌ها و بند بند وجودش یخ بود؛ در گوشه‌ای نشسته بود و سرمای بی خانمانی جانش را به لب آورده؛ همان‌ها که کارتن خواب نامیده می‌شوند و بی سرپناه، ولی در حقیقت مستضعف است!

مردی که قربانی فقر و بی‌عدالتی شده و حالا در شرایطی کم کم به پاییز و زمستان و سرمای این فصول نزدیک می‌شویم، از حداقلی‌ترین امکانات برای بقا برخوردار نیست.

توان فریاد زدن و مدد خواستن نداشت، اما سکوت یخ زده‌اش، رساترین فریاد عدالت و اعتراض تاریخ بود.

سکوت یخ‌زده‌ این مردم، ناله‌ی بلندی است که گریبان مسئولین و مردم بی توجه و اهمال کار را خواهد گرفت. برماست که برای این محرومین و این در راه ماندگان کاری کنیم.

درست است که آن از طبقات مرفه جامعه نیست و در حاشیه است؛ اما بزرگ مردیست که نور خورشید بر پیشانی‌اش تجلی‌گر موهبتی الهی است.

امروز دلم گرفت؛ نه برای نداری و فقر آن مرد، برای خودم و برای دیگرانی که هزار بار از دور نشستند و هیچ‌گاه وارد گود نشدند و حتی یک بار با این آدم‌ها که قلبشان به نازکی شیشه و نانشان حلال‌تر از آب زلال است، بر سر یک سفره ننشستند و تسلایشان ندادند.

شاید امروز برخی گمان کنند که این رسم زندگی است که عده‌ای در حاشیه جان می‌سپارند و عده‌ای در بالاترین نقاط شهر با مجلل‌ترین امکانات به دیار حق می‌شتابند.

دیدگان ما چه پاسخی به نسل‌های پرسش‌گر فردا خواهد داد؟ و «انسان جانشین خدا در زمین» چه جمله عجیبی است؛ عاطفه‌ها کجا رفته و چرا بر وجدان خفته بشریت فریاد نمی‌کشیم؟

پی در پی، بی وقفه فریاد بزنیم که چه اتفاقی افتاده است! بیدار شویم و فریاد زنیم که انسانیت بیدار شود و از خواب غفلت و بی‌مسئولیتی چشمانش را باز کند تا خوب بنگرد به اطرافش!

این‌ها همه درد است؛ دردهای نانوشته یا نوشته شده و نخوانده؛ حرف‌هایی که بر صفحه‌ سفید دردمندان می‌آید، ولی بر دل بی‌دردان نمی‌نشیند؛ حرف‌ها و دردهایی که آرزویم نگفتن آن‌ها بود و هرگز نشنیدن آنان!

امید است با همت مسؤولان و همیاری مردم به این مرد و امثال این در اطراف خودمان کمک شود.

شب عید غدیر است، حضرت امیرالمؤمنین (ع) همواره حامی مستضعفان بودند؛ هر کسی که می‌تواند به اندازه توان خود به این درویش کمک کند که چند ماهی شب‌ها از شدت سرما نخوابیده است و فشار درد قلب، توان راه رفتن را از او گرفته است.

مردم و خیران نیک‌اندیش برای کمک‌رسانی به درویش با شماره ۰۹۱۲۰۷۷۶۴۹۶ یا با آیدی @asreshargh ارتباط برقرار کنند تا در شب عید غدیر خم، عیدی بزرگی تقدیم این مرد ۶۰ ساله شود.

انتهای پیام/

theme