آخرین اخبار:
خانه / شهر آبسرد / رهاسازی یک قلاده گرگ به دام افتاده در آبسرد در دامان طبیعت+ تصاویر

رهاسازی یک قلاده گرگ به دام افتاده در آبسرد در دامان طبیعت+ تصاویر

یک قلاده گرگ که در شهر آبسرد به دام افتاده بود در دامان طبیعت با حضور مسؤولان رهاسازی شد.

به گزارش کیلان نیوز به نقل از فارس، عصر امروز یک قلاده گرگ که در هنگام جمع‌آوری سگ‌های ولگرد در شهر آبسرد به دام واحد خدمات شهر شهرداری افتاده بود در دامن طبیعت رهاسازی شد.

این رهاسازی با حضور رئیس اداره حفاظت از محیط زیست شهرستان دماوند، شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر آبسرد و حامیان محیط زیست در دامنه زرین‌کوه انجام شد.

شهردار آبسرد در این خصوص در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به سیاست‌های ابلاغی که این حیوانات زنده‌گیری شوند و همچنین خودداری از کشتار این حیوانات، این شهرداری ادوات لازم و سلاح بی‌هوشی را تهیه کرده است.

محمد رفیعی‌طباطبایی افزود: عوامل زنده‌گیری سگ‌های ولگرد در یکی از شب‌هایی که در اطراف شهر اقدام به گشت‌زنی می‌کردند تا اگر حیوانی مشاهده شد، جمع‌آوری کنند، متوجه یک قلاده گرگ می‌شوند و آن را زنده‌گیری می‌کنند.

وی گفت: در این خصوص، عوامل اداره حفاظت از محیط زیست دماوند را در جریان زنده‌گیری یک قلاده گرگ قرار دادند که با هماهنگی‌های صورت گرفته، قرار شد تا این قلاده گرگ برای حفظ محیط زیست و حمایت از گونه‌های وحشی طی مراسمی در زیستگاه خودش رهاسازی شود.

به گزارش فارس؛ منطقه آبسرد بین دو زیستگاه طبیعی رشته کوه‌های البرز و کوه سفید قرار گرفته و بسیاری از گونه‌ها در فصل سرد زمستان برای دسترسی به غذا به حاشیه شهرها پناه می‌آورند.

انتهای پیام/

theme