آخرین اخبار:
خانه / شهرکیلان و حومه / توانمندی‌های کیلان به‌خوبی استفاده نشده است/ رفع برخی مشکلات به برجام و رفع تحریم نیازی ندارد

توانمندی‌های کیلان به‌خوبی استفاده نشده است/ رفع برخی مشکلات به برجام و رفع تحریم نیازی ندارد

نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس با بیان اینکه توانمندی‌های کیلان به‌خوبی استفاده نشده است، گفت: رفع برخی مشکلات به برجام و رفع تحریم نیازی ندارد.

به گزارش کیلان نیوز به نقل از پایگاه خبری عصر شرق، قاسم میرزایی‌نیکو سه‌شنبه‌شب در دیدار با مردم و مسؤولان شهرهای کیلان و آبسرد، ضمن تبریک دهه کرامت اظهار کرد: از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های کیلان به‌خوبی استفاده نشده است.

وی با بیان اینکه خود مردم باید برای پیشرفت شهر کیلان تلاش کنند، افزود: پیشنهاد می‌شود در گام نخست، همایش هم‌اندیشی نخبگان و فرهیختگان شهر کیلان برگزار شود؛ باید از ظرفیت‌های کیلان به‌خوبی استفاده کرد.

نماینده مردم شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه در مجلس تأکید کرد: شوراهای اسلامی باید برای توسعه شهری برنامه‌ریزی داشته باشند؛ شوراها تا چه زمانی می‌خواهند مسائل شهر را بدون برنامه پیش ببرند؟

میرزایی‌نیکو با بیان اینکه ایجاد توسعه پایدار در کیلان از مهم‌ترین مسائل است، گفت: امروز باید در کیلان با راه‌اندازی کارگاه‌های تولیدی توسعه و تولید پایدار در این شهر به وجود بیاید و این موضوع در روند پیشرفت آن مؤثر خواهد بود.

وی درباره حوزه بهداشت و درمان شهر کیلان تصریح کرد: در نشست اخیر با رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، مسائل حوزه بهداشت و درمان کیلان پیگیری شد؛ اعتبار برای اختصاص یک پزشک و یک پرستار در درمانگاه شهر کیلان مصوب شده و در تأمین نیروی انسانی با مشکل مواجه هستیم.

نماینده مردم شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه در مجلس با بیان اینکه مشکلات آب شرب آبسرد مسأله اساسی این شهر است، بیان کرد: رفع بعضی مشکلات به برجام، رفع تحریم و … نیازی ندارد و با برنامه‌ریزی می‌توان آنها را برطرف کرد.

میرزایی‌نیکو با بیان اینکه موضوع ساماندهی ساخت‌وسازهای حریم شهر آبسرد در حال پیگیری است، افزود: برای رفع مشکلات آبسرد باید کمیته‌ای متشکل از ادارات شهرستان دماوند تشکیل و رسیدگی به امور اولویت‌بندی شود.

وی تأکید کرد: باید تکلیف مردم روشن شده و تا جایی که می‌توان رفاه آنها مدنظر قرار داد؛ امروز دیگر با روش‌های گذشته نمی‌توان شهر را اداره کرد و این موضوع نیازمند رسیدن به توسعه پایدار است.

نماینده مردم شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه در مجلس ادامه داد: شورای جدید در نخستین اقدام باید ارزیابی کند که چطور می‌تواند بدون اتکا به ساخت‌وسازها درآمد پایدار ایجاد کرد؛ باید از سرمایه‌گذاران برای استفاده از ظرفیت‌های شهر آبسرد دعوت شود.

انتهای پیام/

theme