آخرین اخبار:
خانه / اتاق خبر / دماوند-اجتماعی / اختصاص پزشک و پرستار برای شبانه‌روزی شدن درمانگاه کیلان/ ابلاغ مصوبات سفر وزیر بهداشت به دماوند و فیروزکوه

اختصاص پزشک و پرستار برای شبانه‌روزی شدن درمانگاه کیلان/ ابلاغ مصوبات سفر وزیر بهداشت به دماوند و فیروزکوه

نماینده مردم شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه در مجلس از ابلاغ مصوبات سفر وزیر بهداشت و درمان به این منطقه خبر داد و گفت: افزایش تعداد تخت‌های بیمارستانی در دستور کار قرار گرفت.

به گزارش کیلان نیوز به نقل از پایگاه خبری البرز شرق، قاسم میرزایی‌نیکو با اشاره به تصویب مصوبات سفر ماه‌های گذشته وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه اظهار کرد: پس از مکاتبات و پیگیری‌های لازم با مسؤولان امر، در نهایت ضرورت و موافقت با اجرای مصوبات ابلاغ شد.

وی افزود: با پیگیری‌های صورت گرفته در خصوص بیمارستان امام خمینی (ره) فیروزکوه قرار شد که پیرامون توسعه و تجهیز این بیمارستان و ادامه ساخت و ساز مجموعه با توجه به قرار گرفتن طرح در بودجه جاری دو کار اساسی توسط بنده و رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی انجام شود.

نماینده مردم شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه در مجلس ادامه داد: در این خصوص، تهیه گزارش توجیهی و ارتباط با ستاد اجرایی فرمان امام (ره) برای بهره‌گیری از منابع و اختیارات ستاد و دیگر اینکه توسط وزارتخانه مبالغ اولیه برای تجهیز و تکمیل آغاز کار بیمارستان امام خمینی (ره) فیروزکوه پیگیری شود.

میرزایی‌نیکو گفت: در رابطه با جاذبه بیشتر برای پزشکان متخصص نیز بیمارستان امام خمینی (ره) فیروزکوه نیز قرار شد تا نسبت به موافقت وزیر برای تسری مصوبه ضریب «k» به شهرستان فیروزکوه اقدام شود که پزشکان بیشتری را داشته باشیم و مورد دیگر اینکه اختیار افزایش پرداختی به مدیران منطقه داده شود.

وی تصریح کرد: در مورد درخواست افزایش تخت بیمارستان امام خمینی (ره) فیروزکوه با توجه به مکاتبات انجام شده، افزایش تعداد تخت بیمارستان از ٣۵ به ۶۴ تخت مورد تصویب کمیسیون و ابلاغ توسط معاونت وزیر بهداشت و درمان قرار گرفت و دیگر اینکه نسبت به تجهیز و تکمیل امکانات مورد نیاز پیگیری شود.

نماینده مردم شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه در مجلس اضافه کرد: در مورد تجهیزات و امکانات موردنیاز بیمارستان امام خمینی (ره) فیروزکوه، از جمله آمبولانس و کمبود دستگاه‌ها نیز مقرر شد، مدیر شبکه بهداشت این شهرستان نسبت به دستور و مجوزهای وزیر بهداشت پیگیری لازم را انجام دهند و برای ماندگاری پزشکان نسبت به افزایش پرداختی اقدام کند.

میرزایی‌نیکو با اشاره به مصوبات بهداشت و درمان در حوزه شهرستان دماوند بیان کرد: با تغییر گرایش بیمارستان حضرت فاطمه (س) دماوند به عمومی با گرایش زنان مورد موافقت وزارت بهداشت و درمان قرار گفت.

وی افزود: بر اساس دستور وزیر بهاشت و تصویب ابلاغی بیمارستان تخصصی ویژه زنان و امکانات و خواسته‌های مورد نیاز قرار شد که مبالغ اولیه مورد درخواست هرچه سریع‌تر کارسازی و مراحل پرداخت آن از سوی وزیر بهداشت تأمین شود؛ ضمناً معاون دانشگاه علوم پزشکی موارد مورد نیاز ادامه کار را مورد پشتیبانی قرار داده و نظارت مستقیم داشته باشد.

نماینده مردم شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه در مجلس گفت: پیرامون بیمارستان سوم شعبان دماوند هم مصوبات خوب وزارتخانه کافی بود و قرار شد که مدیر این بیمارستان پیگیری کند؛ ایجاد مرکز تصویری با تجهیزات کامل و دستگاه سی.‌تی.‌اسکن و افزایش ١۶ تخت‌های داخلی و جراحی بیمارستان سوم شعبان با تجهیزات از پیگیری‌ها در این خصوص بود.

میرزایی‌نیکو تصریح کرد: در مورد درمانگاه شهر کیلان دستور وزیر بهداشت و درمان به رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دماوند ابلاغ و مقرر شد تا جهت شبانه‌روزی شدن درمانگاه «یک نفر پزشک و پرستار مناسب و کارا و متعهد برای شهر هرچه سریع‌تر به‌ کار گرفته شود».

وی بیان کرد: در مورد درمانگاه شهر آبسرد به دلیل آمادگی رسمی شهرداری، معاونان دانشگاه علوم پزشکی و مسؤولان شهر آبسرد پیش قرار داد آغاز به کار ساخت بیمارستان را تهیه کردند تا مراحل تصویب آن در کمیسیون نهایی شود.

نماینده مردم شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه در مجلس اضافه کرد: در خصوص رسیدگی به وضعیت درمانگاه شهر رودهن و واریز مبالغ اولیه مقرر شد با توجه به بازرسی فنی و گزارشات تهیه شده و هماهنگی با شهردار رودهن، نسبت به تغییر و افزایش حداقل ١٠ تخت و توسعه مجموعه حاضر و اصلاح و تجهیز مرکز فعلی، تأمین پزشک با توجه به نقشه‌های تهیه شده اقدام و بر اساس دستور وزیر بهداشت مطالعه اولیه برای ایجاد بیمارستان در رودهن مورد بررسی قرار گیرد.

انتهای پیام/۶۷۰۱۵/

theme