آخرین اخبار:
خانه / شهرکیلان و حومه / حوادث / اجرای طرح زنده‌گیری و کنترل جمعیت سگ‌های ولگرد در کیلان

اجرای طرح زنده‌گیری و کنترل جمعیت سگ‌های ولگرد در کیلان

شهردار کیلان از اجرای طرح زنده‌گیری و کنترل جمعیت سگ‌های ولگرد در این شهر خبر داد.

چوبداری

به گزارش پایگاه خبری کیلان نیوز، سیدجلیل چوبداری امروز با اشاره به اینکه اتلاف سگ‌های ولگرد در شهرها مشکل قانونی و ممنوعیت پیدا کرده است، اظهار داشت: شهرداری کیلان در جهت حفظ محیط زیست و رعایت مسائل بهداشتی برای شهروندان طرح زنده‌گیری سگ‌های ولگرد را اجرایی کرده است.

وی ادامه داد: طرح زنده‌گیری سگ‌های ولگرد نواقصی را دارد که در تلاش هستیم تا با کمک شبکه بهداشت و درمان و شبکه دامپزشکی شهرستان دماوند نواقص این طرح را برطرف کنیم.

شهردار کیلان گفت: این اقدامات به صورت جدی در قالب طرح زنده‌گیری سگ‌ها با استفاده از ابزارهایی همچون قلاب‌های ویژه و سرنگ ویژه بی‌هوشی حیوانات در راستای ساماندهی وضع موجود اجرا می‌شود.

چوبداری با اشاره به تفکیک سگ‌های سالم از سگ‌های ناقل بیماری تصریح کرد: طرح زنده‌گیری سگ‌های ولگرد در محدوده شهر کیلان با جمع‌آوری، انتقال و تفکیک سگ‌های سالم از سگ‌های ناقل بیماری زیر نظر دامپزشک انجام می‌شود تا اقدامات لازم در زمینه سالم‌سازی سگ‌ها اجرا شود.

وی با بیان اینکه مکانی را در محدوده دپوی نخاله‌های زباله برای نگهداری سگ‌های ولگرد در نظر گرفته‌ایم، بیان کرد: عقیم کردن سگ‌های نر و ماده برای کنترل زاد و ولد سگ‌های ولگرد، یکی از اهداف طرح زنده‌گیری این حیوانات است تا بتوانیم با انجام چنین اقداماتی جمعیت رو به افزایش این حیوانات را در شهر کنترل کنیم.

شهردار کیلان با بیان اینکه طرح زنده‌گیری سگ‌های ولگرد به صورت 100 درصد جامعه عمل نرسیده است، تأکید کرد: این طرح به صورت جدی از امروز در شهر کیلان آغاز شده تا بتوانیم شهری پاک و سالم را برای شهروندان ایجاد کنیم و با شناسایی حیوانات سالم و درمان حیوانات سالم جمعیت روبه افزایش سگ‌ها را کنترل کنیم و محیطی امن و سالم را نیز برای نگهداری سگ‌های ولگرد فراهم کنیم.

چوبداری با اشاره به حضور دامپزشکان شبکه دامپزشکی شهرستان دماوند بیان کرد: در راستای سالم‌سازی سگ‌های ولگرد دامپزشکان بعد از جمع‌آوری سگ‌ها از شهر، آن‌ها را مورد معاینه قرار می‌دهند و اقدامات لازم را در جهت درمان سگ‌های بیمار در نظر می‌گیرند.

وی اضافه کرد: سگ‌های که ناقل بیماری شناسایی شوند با رعایت تمام موارد فنی و بهداشتی معدوم خواهند شد.

انتهای پیام/م

دیدگاهتان را ثبت کنید

theme