آخرین اخبار:
خانه / شهر آبسرد / آزادسازی بیش از 600 مترمربع از بستر و حریم رودخانه روح‌افزای دماوند

آزادسازی بیش از 600 مترمربع از بستر و حریم رودخانه روح‌افزای دماوند

مدیر امور منابع آب دماوند از آزادسازی بیش از 600 مترمربع از بستر و حریم رودخانه روح‌افزا در محدوده عملکرد شهرستان دماوند خبر داد.

photo_2016-06-02_17-31-35

به گزارش پایگاه خبری کیلان نیوز به نقل از روابط عمومی آب منطقه ای تهران، مهندس «سید حمید رضا حسینی» اظهار کرد: با تلاش اکیپ گشت و بازرسی امور منابع آب دماوند و با هماهنگی های به عمل آمده  و با اخذ دستور قضایی، عملیات تخریب و آزادسازی  با توقف خاکریزی انجام که در مجموع بیش از 1000 متر مکعب خاک و نخاله از بستر و حریم رودخانه جمع‌آوری و از محل خارج گردید.

وی با اشاره به اینکه تخلف مذکور مربوط به تخلیه خاک و نخاله توسط عوامل شهرداری دماوند در بستر و حریم رودخانه بود، تصریح کرد: با اقدام به موقع گروه گشت و بازرسی و توقف خاکریزی، از پر شدن مقطع رودخانه و کاهش ظرفیت آبگذری آن جلوگیری به عمل آمد.

وی اضافه نمود: پس از توقف خاکریزی، عملیات خاکبرداری آغاز و محدوده‌ای به مساحت بیش از 600 متر مربع از بستر و حریم رودخانه پاکسازی و آزاد گردید.

وی با اشاره به مشخصات رودخانه مذکور افزود: رودخانه روح‌افزا از سرشاخه‌های رودخانه تار دماوند و از منابع تامین آب شرب می‌باشد و با توجه به شرایط جوی در روزهای اخیر و اخطاریه‌های صادره در خصوص احتمال وقوع سیلاب‌های فصلی، عوامل گشت و بازرسی این امور با حساسیت بیشتری نسبت به موانع و انسدادهای احتمالی در مجاری عبور سیلاب برخورد نموده و اقدام به بازگشایی و رفع انسداد این موارد می‌نمایند.

مدیر امور منابع آب دماوند خاطر نشان کرد: گروه گشت و بازرسی این امور نسبت به کنترل ساخت و سازها واستعلامات پاسخ داده شده اقدام نموده و در صورت عدم رعایت آن با دریافت دستور قضایی اقدام به تخریب و اصلاح ساخت و سازها می نماید.

حسینی در پایان به تمامی افرادی که قصد خرید اراضی و یا ساخت و ساز در مجاورت آب های سطحی را دارند، هشدارداد: قبل از هرگونه اقدام، جهت اطلاع از میزان بستر و حریم و ضوابط قانونی آن، به امور منابع آب دماوند مراجعه نمایند تا از هرگونه سوء استفاده سودجویان و ورود ضرر و زیان به افراد جلوگیری شود.

انتهای پیام/م

دیدگاهتان را ثبت کنید

theme